خبرنگاران و اصحاب رسانه میهمان رصدخانه شهری تهران
image

سازمان فاوای شهرداری تهران به مناسبت روز خبرنگار، به مدت یک هفته امکان بازدید از رصدخانه شهری تهران را برای اصحاب رسانه فراهم کرده بود و در این دوره خبرنگاران حوزه‌های مختلف با حضور در این مرکز با ویژگی‌ها و داده‌های موجود در آن آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات وارتباطات شهرداری تهران، امکان بازدید و آشنایی با رصدخانه تخصصی شهر تهران از یکشنبه نوزدهم مرداد برای خبرنگاران و کلیه اصحاب رسانه، با رعایت کامل تمامی پروتکل‌های بهداشتی و در گروه‌های حداکثر 10 نفره فراهم شد.

در این جلسات، خبرنگاران با رصدخانه شهری تهران که در برج میلاد قرار دارد و امکان رصد داده‌های شهری رابر روی ماکت شهر تهران به صورت بصری و هوشمند فراهم می‌کند به شیوه‌ای تخصصی و مفصل آشنا شدند. در این سلسله نشست ها علاوه بر معرفی رصدخانه و امکانات آن همانند ویدئو وال و پنجره‌های دیجیتال، نقشه‌های موضوعی بر روی ماکت 1/10000 پایتخت و داده‌هایی کاربردی از ترافیک، جمعیت به تفکیک مناطق، وضعیت سلامت و اماکن فرهنگی مثل سینماها و فرهنگسراها و بسیاری موضوعات دیگر روی ماکت به نمایش گذاشته و به پرسشهای خبرنگاران پاسخ داده شد.
تعداد مشاهده: 83
1399/5/21
print